Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути

Опубліковано

Що послухати в дорозі або перед сном? А чому б не спробувати подкасти? Зібрали для вас добірку з 15 нових українських проєктів – про бізнес, культуру, освіту, війну та добрі новини, від яких не хочеться жбурнути телефон на підлогу. Усі ці подкасти регулярно оновлюються, а деякі – практично дебютанти. Читайте опис, клікайте на назву та підключайте навушники. Українці вміють робити справді якісні речі.

Асиметрія

нові подкасти

Подкаст популяризаторки читання Емми Антонюк та «клятого раціоналіста» Артема Албула. Про що? Про речі, які нас різнять і поєднують. Про різні погляди на світ і його складові. Про любов, секс, красу та історію браузера. Власне, про все, що відбувається з кожним і кожною з нас. Ідеально підійде для тих, хто цінує відвертість та прямолінійність авторів. 

Як ми вижили

подкасти про війну

Радимо послухати новий сезон подкасту, у якому розповідають про українські досвіди Другої світової війни. Автори подкасту зустрілися з людьми, які в ті часи були дітьми чи підлітками, та зібрали їхні спогади. Як результат – 8 епізодів про життя під нацистською окупацією та після неї. Голокост, примусова праця, концтабори та винищені села – це подкаст для тих, хто прагне досліджувати історію з розповідей очевидців.

Новини, від яких не хочеться здохути

подкасти про хороші новини

Спільний подкаст фактчекінгового проєкту VoxCheck та медіа конструктивної журналістики #ШоТам. Новий сезон став логічним продовженням подкасту «Переможеньки», який команда VoxCheck розпочала рік тому, аби підтримати українців у потоці негативних новин. Тепер журналісти й фактчекери не просто фокусуються на перевірених і позитивних новинах, а й розповідають, як повторити ці кейси у ваших громадах. А ще діляться кумедними історіями фейків. Це подкаст для тих, хто не просто цікавиться успіхами України, а й шукає, як їх примножити.

Rebuilding

подкаст про відбудову

Російські окупанти знищують українські міста, залишають людей без домівок та руйнують школи й музей. Усе те, що ми будували роками. Але обов’язково відбудуємо знову. Як це зробити – розповідають автори нового подкасту «Суспільного». Думки архітекторів, посадовців, волонтерів, які просто зараз працюють над відбудовою нашої країни. Якою буде повоєнна Україна, чим може допомогти кожен із нас – усе це в подкасті Rebuilding. Спойлер: подкаст сподобається навіть тим, хто нічого не тямить в архітектурі та урбанізмі.

Лабораторія нонфікшн

Лабораторія нонфікшн – перший український подкаст про якісний нонфікшн. У кожному випуску автори подкасту обговорюють із новим героєм одну із книг видавництва «Лабораторія» та проблематику навколо теми та жанру. Клімкін і дипломатія, Чиченіта і кіно, Сироїд про бюрократію і не тільки. Нові епізоди з’являються не часто, але це аж ніяк не применшує актуальності попередніх випусків. Радимо усім, хто полюбляє, коли про складні речі говорять простими словами.

Як вам вдалося?

Це подкаст від медіа Vector із представниками креативної економіки про те, як їм вдалося й вдається – створювати, факапити й розвивати. Продукти, команди та ідеї. «Ощадбанк», єДопомога, Uklon та Helsi – це лише мала частина бізнесів і проєктів, чию кухню відтепер можна дослідити зсередини.

Музиканти і війна

Це документальний подкаст від «Радіо Культури» про те, як українські музиканти виборюють нашу перемогу на різних фронтах. Про натхнення, нові ідеї, творчість та боротьбу. Кожен випуск – це історія вибору, впливу та самовідданості. Анастасія Шевченко, Анжеліка Рудницька, Мар’яна Садовська – в епізодах цього подкасти ви точно не зустрінете попси та «байрактарщини».

Життя в серванті

подкасти про минуле

З початком російсько-української війни ми поступово почали позбуватися радянщини. І, напевно, найбільш очевидний шлях – просто позбутися всього застарілого й непотрібного. Але тут починається найскладніше, адже доводиться зустрітися із речами та звичками, які ми любимо і навіть вважаємо своїми. І цього позбутися найскладніше. У подкасті «Життя в серванті» медіа The Ukrainians спільно з IREX намагаються розібратися, як прибрати радянські атрибути, які, неначе величезний сервант, стоять у нашому житті.

Поплава

Цей подкаст виник з аудіопростору в українському твіттер. Автор і модератор – Олег Новіков, співорганізатори – Валерій «внутрішній Стамбул» Агєєв і Олексій «Шоб шо». У форматі «Фронтова поплава» керівник фонду «Повернись живим» Тарас Чмут разом з командою відповідають на запитання твітерян про ситуацію на війні. Також подкаст проводить й інші тематичні розмови, зокрема, «Економічну поплаву».

Книгосховище

подкаст про літературу

Коли нам добре або погано ми звертаємось до одного з ідеальних винаходів людства – книжки. Чи є місце для читання під час війни? На які книги варто звернути увагу зараз, а про які краще забути назавжди? Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Ці та інші питання авторка подкасту Олена Гусейнова обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями та іншими гостями «Книгосховища». 

Дофамін для освіти

подкасти про освіту

Це подкаст громадської організації «Смарт освіта», в якому автори спілкуються з провідними фахівцями про тренди та зміни в освіті, а також: як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Для кого цей подкаст? Передусім для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти та змін у цій системі.

Шит ай ноу Лайв

подкасти

Щоразу на слухачів чекають абсолютно різні теми: від корупції й біблії до міських легенд, сучасних інфлюенсерів, диктаторів, відпустку та секти.Засновники подкасту Кріс Косик та Діма Малєєв говорять про все, що цікаво та незрозуміло. І для цього їм не потрібно бути експертами. А ще це діалог на відстані, адже Діма – в США, а Кріс – в Україні.

Radio kmbs

Це проєкт Києво-Могилянської бізнес-школи, у якому викладачі, учасники та випускники розповідають про актуальні для управлінців теми. Стратегії ведення бізнесу, управління, розвиток, бренд-менеджмент тощо. Чи варто чинити спротив змінам? Як побудувати культуру довіри в компанії? Що формує бренд роботодавця та чому інновації неможливі без контакту з клієнтами? Подкаст для тих, хто займається бізнесом або прагне почати власну справу.

Ніжний інгліш

Як нарешті перестати боятися англійської мови? Що потрібно, аби зрештою сказати свої перші 20 слів англійською? Чому ця мова все вчиться-вчиться, та ніяк не вивчиться? Ведуча подкасту Хельґі Палко впевнена, що мову неможливо вивчити, не вибудувавши із нею стосунки. «Ніжний інгліш» – подкаст про те, як будувати здорові стосунки з англійською мовою.

Віра в кіно

Українська воєнна документалістика, яка народжується на фронті, чи життєствердна класика, яку можна дивитися при свічках. Тут і зараз шукаємо кіно, яке допоможе пережити війну і блекаути, вірити в життя і Перемогу, а ще – зберегти здоровий глузд і здоровий гумор. Що побачили в Україні голлівудські зірки? Що дивляться і знімають українці в умовах війни? Про це і не тільки – у подкасті «Віра в кіно» від радіо «Промінь».

Суспільство

У Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати

Опубліковано

Спільнота «Суми майбутнього» створила концепцію відновлення набережної Псла. Проєкт набережної передбачає інклюзивні пішохідні доріжки, ліхтарі, зони відпочинку та для настільних ігор, паркінг, пірс, альтанки, майданчик для вигулу собак, мистецький простір і громадські інклюзивні вбиральні.

Про це повідомляє «Цукр».

«Зони навколо Псла ми умовно назвали «Швейцарія» (бо збереглася історична назва парку, який там був), «Гусинці», «Здибанка» та «Садиба Харитоненка», – розповідає співзасновник спільноти «Суми майбутнього» Ігор Титаренко.

Читайте також: Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Концепцію створили для набережної Псла, оскільки вона розташована в центрі міста та доповнює систему парків і скверів. Крім того, річка взаємодіє з дорогами та має багато громадських зупинок поруч. «Суми майбутнього» прагнуть, щоб у місті було більше насаджень, які взаємодіють з річками, кажуть у спільноті.

Концепцію розробили на основі посібника з порадами щодо відновлення водних об’єктів, який розробила школа архітектури та дизайну в Сумах у межах проєкту «Живий шлях: Річка в місті». Завантажити посібник можна тут.

Нагадаємо, Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу.

Фото: “Цукр”

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів

Опубліковано

АТ «Укрпошта» випускає нову марку «русскій воєнний флот – до дна!» із зображенням уражених ворожих кораблів. Сьогодні на сайті оператора відкрито передзамовлення.

Про це у Facebook повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Друзі, ми довго готували цю марку Укрпошти і довго вагались вночі, чи випускати її сьогодні, враховуючи події в Одесі. Але вирішили, що саме сьогодні важливо оголосити про її вихід. Марки, яка оголошується в «чистий четвер» і присвячена очищенню нашого Чорного моря від окупантів – «русскій воєнний флот – до дна!». Звучить, як тост, і це правда», – написав Сміляський.

На марці зображені кораблі, що були знищенні або пошкоджені ЗСУ, ВМС, ГУР та СБУ.

Читайте також: Частка поета хіта Артема Пивоварова та Klavdia Petrivna: набуває нових сенсів — Ґео Шкурупій

Відсьогодні відкривається передзамовлення поштового набору, до складу якого входять аркуш «русскій воєнний флот – до дна!», конверт «Перший день», художній конверт формату С6 та 2 картки.

«До марки ми ще випускаємо конверт «Морський бій» та листівки, в тому числі, присвячені нашому зерновому коридору, який був відкритий, завдяки перемозі на морі і який дуже важливий для Одеси та чорноморських портів», – додав Смілянський.

В обіг марка буде запущена 8 травня, в день пам’яті та перемоги над нацизмом. Де саме і з ким – очільник Укрпошти не уточнив з міркувань безпеки, але пообіцяв, що це буде «феєрично».

Нагадаємо, в Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

На станції метро «Звіринецька» встановили два з чотирьох комплектів літер нової назви

Опубліковано

На станції метро «Звіринецька» з колійних стін демонтували стару назву «Дружби народів» та встановили два з чотирьох комплектів літер нової. Перші написи на колійній стіні облаштували у ніч на 2 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Один комплект назви станції «Звіринецька» має 13 символів, а вага однієї літери становить від п’ятьох до шести кілограмів. Загалом для цієї станції виготовили 52 символи.

Проводити роботи можна лише вночі, оскільки відсутній рух поїздів та напруга на контактній рейці.

Читайте також: До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Нагадаємо, на Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Фото: КМР

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: